Автор Тема: Каким образом нужно подать на развод находясь за границей  (Прочитано 27555 раз)

natasha

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 2
  • Карма: +0/-0
  • Юридический форум "Юстиция"
    • Просмотр профиля
Подскажите, если необходимо оформить развод супругов, брак был заключен на Украине с целью переезда одного супруга на местожительства другого заграницу. Переезд так и не был осуществлен и, супруги не жили вместе со дня заключения брака. Сейчас оба супруга живут заграницей (но совершенно в разных странах) и не общаются. Каким образом нужно подать на развод? где? если нет возможность для этого выехать из страны пребывания, и как долго длятс! я такие процессы? и можно ли признать такой брак недействительным с момента его заключения?
заранее спасибо

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Подскажите, если необходимо оформить развод супругов, брак был заключен на Украине с целью переезда одного супруга на местожительства другого заграницу. Переезд так и не был осуществлен и, супруги не жили вместе со дня заключения брака. Сейчас оба супруга живут заграницей (но совершенно в разных странах) и не общаются. Каким образом нужно подать на развод? где? если нет возможность для этого выехать из страны пребывания, и как долго длятся такие процессы? и можно ли признать такой брак недействительным с момента его заключения?
заранее спасибо
Наиболее простой вариант решения вашей проблемы - это расторжения брака в судебном порядке. Такой брак можно расторгнуть обратившись в суд по подсудности спора. Иск о расторжении брака будет рассматриваться национальным судом Украины.
Для расторжения брака необязательно лично присутствовать в Украине. Достаточно выдать соответствую доверенность  и заключить договор с адвокатом. Сроки рассмотрения зависят от судьи. По практике - от месяца и более.

Семейный кодекс Украины определяет четкий перечень причин для признания брака недействительным:

Стаття 39. Шлюб, який є недійсним
1. Недійсним є шлюб, зареєстрований з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі.
2. Недійсним є шлюб, зареєстрований між особами, які є родичами прямої лінії споріднення, а також між рідними братом і сестрою.
3. Недійсним є шлюб, зареєстрований з особою, яка визнана недієздатною.
4. За заявою заінтересованої особи орган державної реєстрації актів цивільного стану анулює актовий запис про шлюб, зареєстрований з особами, зазначеними у частинах першій - третій цієї статті.
5. Якщо шлюб зареєстровано з особою, яка вже перебуває у шлюбі, то в разі припинення попереднього шлюбу до анулювання актового запису щодо повторного шлюбу повторний шлюб стає дійсним з моменту припинення попереднього шлюбу.
6. Актовий запис про шлюб анулюється незалежно від смерті осіб, з якими було зареєстровано шлюб (частини перша - третя цієї статті), а також розірвання цього шлюбу.

Стаття 40. Шлюб, який визнається недійсним за рішенням суду
1. Шлюб визнається недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка.
Згода особи не вважається вільною, зокрема, тоді, коли в момент реєстрації шлюбу вона страждала тяжким психічним розладом, перебувала у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, в результаті чого не усвідомлювала сповна значення своїх дій і (або) не могла керувати ними, або якщо шлюб було зареєстровано в результаті фізичного чи психічного насильства.
2. Шлюб визнається недійсним за рішенням суду у разі його фіктивності.
Шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя.
3. Шлюб не може бути визнаний недійсним, якщо на момент розгляду справи судом відпали обставини, які засвідчували відсутність згоди особи на шлюб або її небажання створити сім'ю.

Стаття 41. Шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду
1. Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований:
1) між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною з порушенням вимог, встановлених частиною п'ятою статті 26 цього Кодексу;
2) між двоюрідними братом та сестрою; між тіткою, дядьком та племінником, племінницею;
3) з особою, яка приховала свою тяжку хворобу або хворобу, небезпечну для другого з подружжя і (або) їхніх нащадків;
4) з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано права на шлюб.
2. При вирішенні справи про визнання шлюбу недійсним суд бере до уваги, наскільки цим шлюбом порушені права та інтереси особи, тривалість спільного проживання подружжя, характер їхніх взаємин, а також інші обставини, що мають істотне значення.
3. Шлюб не може бути визнаний недійсним у разі вагітності дружини або народження дитини у осіб, зазначених пунктами 1, 2, 4 частини першої цієї статті, або якщо той, хто не досяг шлюбного віку, досяг його або йому було надано право на шлюб.
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91

natasha

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 2
  • Карма: +0/-0
  • Юридический форум "Юстиция"
    • Просмотр профиля
Если не находишься на территории Украины Как-то можно уточнить был ли уже оформлен развод? Напрмер, если мой брак был расторгнут без моего участия.. Уполномочены ли Загсы давать такую информацию? 

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Почему нет.
Необходимо через представителя обратится в РАГс либо в суд чтобы уточнить информацию, которая Вас интересует.
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91