Автор Тема: Страховая отказывается платить пострадавшему пешеходу!  (Прочитано 746 раз)

pegasso

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 34
  • Карма: +3/-0
    • Просмотр профиля
Ситуация: наезд на пешехода, тяжкие травмы, но следователь за деньги отказал в возбуждении уголовного дела, возложив вину на самого пешехода - якобы, бежал на красный свет. Обжаловали - без толку. По закону водитель все равно должен возмещать часть расходов на лечение. У него есть полис автогражданки. Но в страховой отказались платить - якобы, по закону "про обязательное страхование гражданской ответственности ..." страховая платит только если есть вина застрахованного водителя! Нашли этот закон в Интернете - ничего такого не обнаружили. Я не юрист. Потерпевший - мой близкий родственник. Господа юристы! Подскажите, в каком пункте какого закона сказано, что при отсутствии вины водителя страховая может не платить?

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
И страховая компания и водитель транспортного средства обязаны отвечать по гражданско-правовым последствиям независимо от вины самого водителя. Причина достаточно банальна: автомобиль источник повышенной опасности.


Відповідно до ст.1187 ЦК України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.
Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Як зазначено в п.п.4,6 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки» №4 від 01.03.2013р., розглядаючи позови про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, суди повинні мати на увазі, що відповідно до статей 1166,1187 ЦК шкода, завдана особі чи майну фізичної або юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала. Обов'язок відшкодувати завдану шкоду виникає у її завдавача за умови, що дії останнього були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи, а коли це було наслідком дії джерела підвищеної небезпеки, - незалежно від наявності вини.
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91