Автор Тема: Обязательно ли прописываться где то после выписки  (Прочитано 8297 раз)

serdyuk

  • Гость
Здравствуйте!
Возникла проблема с приватизацией квартиры,в квартире прописаны 4 человека, свекор(квартира его),я и двое несовершеннолетних детей.На право приватизации требуется справка от меня где я проживала и была прописана в период с 1993-2001,этой справки нет и достать ее невозможно...решили ,что я выпишусь с квартиры на время приватизации квартиры,но тут ситуация следующая,меня выпишут без справки подтверждения что я прописалась по определенному адресу?и обязательно прописываться где то?
« Последнее редактирование: 19 Октябрь 2011, 12:44:24 от Адвокат Верба »

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Здравствуйте!
Возникла проблема с приватизацией квартиры,в квартире прописаны 4 человека, свекор(квартира его),я и двое несовершеннолетних детей.На право приватизации требуется справка от меня где я проживала и была прописана в период с 1993-2001,этой справки нет и достать ее невозможно...решили ,что я выпишусь с квартиры на время приватизации квартиры,но тут ситуация следующая,меня выпишут без справки подтверждения что я прописалась по определенному адресу?и обязательно прописываться где то?
Вопросы регистрации/прописки описаны в ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"
В ваше вопросе помогут нижеуказанные статьи.
Обращаю Ваше внимание, что для того, чтобы "выписаться" - сняться с учета по месту жительства "в никуда" - паспорт и Ваше заявление (если Вы совершеннолетний). Если Вы являетесь военнообязанной - вам также необходимо урегулировать вопрос регистрации с военкоматом.
За несвоевременную прописку(позднее чем 10 дней) Вам грозит штраф от 17 до 51 грн.

Чтобы зарегистрировать место проживания, необходимо обратиться в ЖЭК по месту жительства (если же Вы проживаете в частном доме – то обращаться нужно непосредственно в паспортный стол и дополнительно нужно предоставить домовую книгу) и подать такие документы (ч. 2 ст. 6 Закона):
письменное заявление. Дети от 15 до 18 лет подают заявление лично. В случае если лицо по уважительной причине не может самостоятельно обратиться в уполномоченный орган, регистрация может быть существлена по обращению другого лица на основании нотариально удостоверенной доверенности;
паспорт (с отметкой о снятии с регистрации по предыдущему месту жительства). Если ребенок не достиг 16-летнего возраста, подается свидетельство о рождении или свидетельство о принадлежности к гражданству Украины. Иностранец и лицо без гражданства дополнительно подают удостоверение на постоянное или временное проживание;
квитанция об уплате государственной пошлины или документ об освобождении от ее уплаты (согласно подпункту м) пункта 6 Декрета КМУ «О государственной пошлине»,  размер пошлины, подлежащей уплате, составляет 0 грн. 85 коп.);
два экземпляра талона снятия с регистрации (также известного как «листок убытия»). Этот талон оформляется при выписке из предыдущего места жительства.

Рекомендую ознакомиться с материалом на моем сайте относительно особенностей прописки ребенка
http://averba.com.ua/semeinyi-advokat-dnepropetrovsk/chto-nuzhno-znat-o-propiske-rebenka.html


Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Для реєстрації особа подає:
письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку;
паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;
квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;
два примірники талона зняття з реєстрації.
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.
Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.
Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця проживання особи, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстроване їх місце проживання, і які мають невиконані майнові зобов'язання, накладені в адміністративному порядку чи за рішенням суду, або призиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов'язані зареєструвати місце перебування.
Реєстрація місця проживання громадян України, які проживають за межами України, здійснюється в установленому порядку консульськими установами України за кордоном або дипломатичними представництвами.
Надання відомостей про місце проживання особи та її персональні дані здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, або за згодою самої особи.
При зміні місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації, особа, яка зареєструвала місце проживання, або її законний представник повинні письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів.
Стаття 7. Зняття з реєстрації місця проживання
Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто.
У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до органу реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснено за зверненням іншої особи та на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку.
Зняття з реєстрації місця проживання неповнолітніх, які не мають батьків, та осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.
Стаття 8. Реєстрація місця перебування особи
Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи, яка зобов'язана подати її протягом семи днів після прибуття в місце перебування.
При реєстрації місця перебування особи інформація про неї повідомляється до органу реєстрації за місцем проживання особи.
Стаття 9. Зняття з реєстрації місця перебування особи
Зняття з реєстрації місця перебування особи здійснюється за її повідомленням. Відповідальність за правдивість зробленого повідомлення покладається на таку особу.
Орган реєстрації, отримавши повідомлення особи, знімає з реєстрації її місце перебування та повідомляє про це орган реєстрації, в якому зареєстроване її місце проживання.

С полным текстом закона можно ознакомиться по ссылке
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1382-15

« Последнее редактирование: 19 Октябрь 2011, 13:23:30 от Адвокат Верба »
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Право собственности и право проживания разные и не связанные друг с другом понятия.
Вы можете оставаться собственником, но, при этом не проживать по адресу жилья.
Также у вас в собственности может быть несколько объектов недвижимости, а где проживать вам удобнее решать только Вам.
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91