Автор Тема: Як визначити право користування приміщенням  (Прочитано 2533 раз)

sv.yatsenko

  • Гость
Маємо 2 кім. квартиру (18 м.2, 11 м.2), яка приватизована на 3 співвласників по 1/3 частині (мати та двоє дітей, одна з них ще неповнолітня, через 2 місяці 18 років). Свідоцтво видано тільки матері, де зазначена частка кожного з співвласників, вона його нікому не дає. Користуватися квартирою мати дітям теж не дає, в квартиру не пускає, ключів не дає, хоча вже є рішення суду надати ключі від квартири кожному із співвласників та не чинити перешкод в корис! туванні, але ні на які договори чи переговори вона не іде.
Яким чином ми можемо отримати кожному з дітей свідоцтво на право власності?
Яким чином можливо "установити користування" наприклад великої кімнати за дітьми, які потрібні документи та якій порядок!
Виділення в натурі часток, з окремими входами, неможливий.

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Маємо 2 кім. квартиру (18 м.2, 11 м.2), яка приватизована на 3 співвласників по 1/3 частині (мати та двоє дітей, одна з них ще неповнолітня, через 2 місяці 18 років). Свідоцтво видано тільки матері, де зазначена частка кожного з співвласників, вона його нікому не дає. Користуватися квартирою мати дітям теж не дає, в квартиру не пускає, ключів не дає, хоча вже є рішення суду надати ключі від квартири кожному із співвласників та не чинити перешкод в корис! туванні, але ні на які договори чи переговори вона не іде.
Яким чином ми можемо отримати кожному з дітей свідоцтво на право власності?
Яким чином можливо "установити користування" наприклад великої кімнати за дітьми, які потрібні документи та якій порядок!
Виділення в натурі часток, з окремими входами, неможливий.

Для того, чтобы мать отдала ключи следует выполнять решение суда через государственную исполнительную службу в принудительном порядке. За неисполнение решения суда грозит уголовная ответственность согласно ст.382 Уголовного кодекса Украины

Стаття 382. Невиконання судового рішення
1. Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню -
карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади Чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб,-
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Что касается определения пользования помещением, то здесь только через суд. Обращаться с иском о порядке использования помещения. Ведь ст.405 Гражданского кодекса прямо указывает на это.

Стаття 405. Право членів сім'ї власника житла на користування цим житлом
1. Члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.
2. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

1. Закріплене у статті сервітутне правовідношення виникає в силу закону згідно з ч. 1 ст. 402 ЦК за наявності факту проживання особи разом із власником обтяжного сервітутом житла та спільного з ним користування цим житлом. У ЦК право членів сім'ї власника житла на користування ним визнається сервітутним правом. Це право є особистим сервітутом, оскільки виникає в інтересі певної особи — члена сім'ї власника житла. Таким чином, суб'єктами даного сервітутного правовідношення є, з однієї сторони, власник житла, а з іншої — член його сім'ї. Згідно з положеннями Житлового кодексу України до членів сім'ї власника житлового приміщення віднесено дружину (чоловіка) власника житла (якщо стосовно цього житла у подружжя не виникло право спільної власності), їхніх дітей та батьків, а також інших осіб, якщо вони постійно проживають спільно з власником житла та ведуть з ним спільне господарство (ч. 2 ст. 64, ч. З ст. 156 Житлового кодексу України).
Об'єктом цього сервітуту є право обмеженого користування частиною житлового приміщення, визначеною власником житла. Житлом відповідно до ст. 379 ЦК визнається житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них. Враховуючи зміст абзацу 2 ч. 1 коментованої статті, та частина, яку мають право займати член сім'ї власника житла, визначається останнім при його вселенні у якості члена своєї сім'ї. Оскільки зміст сервітуту визначається при його встановленні, не допускається зміна його умов за волею власника вже в процесі реалізації сервітутного права після його встановлення.
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91