Автор Тема: сроки вступления наследника в права на недвижимость  (Прочитано 963 раз)

эдуард

  • Гость
Подскажите пожалуйста в каком случае право на дом  перейдёт к жене по истечении 3х месяцев, а не 6 , после смерти мужа.Читая данный раздел  я так и не понял о чём там написано очень уж расплывчато.Обратился к местному юристу, он то же не смог уловить смысла.Хотя три года назад в такой же ситуации пришли оформлять наследство через 6 месяцев а юрист и говорит , мол возможно было и 3 месяца назад прийти???

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Законодательно установлен срок в 6 месяцев для принятия или отказа от наследства.
Обратитесь к нотариусу у которого открыто наследственное дело.
Ниже смотрите выдержки из Гражданского кодекса Украины по данному вопросу
Также рекомендую ознакомиться с материалом о наследовании с моего сайта :
http://averba.com.ua/semeinyi-advokat-dnepropetrovsk/v-pomoshh-nasledniku-kak-prinyat-nasledstvo.html
http://averba.com.ua/semeinyi-advokat-dnepropetrovsk/kak-pravilno-poluchit-nasledstvo-sovety-yurista.html


Стаття 1268. Прийняття спадщини
1. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
2. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
4. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
5. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Стаття 1269. Подання заяви про прийняття спадщини
1. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
2. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
3. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.
4. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун.
5. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.

Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини
1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91

vexa

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 7095
  • Карма: +0/-0
  • Юридическая консультация
    • Просмотр профиля

vexa

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 7095
  • Карма: +0/-0
  • Юридическая консультация
    • Просмотр профиля