Автор Тема: трудовое право  (Прочитано 1870 раз)

Екатерина

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 3
  • Карма: +0/-0
  • Юридический форум "Юстиция"
    • Просмотр профиля
трудовое право
« : 25 Март 2012, 13:39:46 »
Здравствуйте!Помогите,пожалуйста мне!Я работаю на предприятии в Службе  Безопасности,которая включает в себя три структурных подразделения:1.Служба досмотра,где работаю я(должность-оператор технических средств контроля на безопасность);2.КПП(контролёр контрольно-пропускного пункта);3.ВОХР(вооруженная охрана)Все 10 лет работы не имела нареканий или каких-либо замечаний по поводу исполнения своих обязанностей.Начальник,по личным мотивам,написал должностное письмо директору о моём якобы несоответствии занимаемой должности и требует перевести меня работать на КПП контролёром без моего согласия.Имеет ли он на это право и как мне с этим бороться?В это же время в моё подразделение он устраивает двух новых работников,не обученных данной профессии и не имеющих сертификатов,как я.Как мне противостоять этому беспределу???Помогите,пожалуйста!Заранее благодарю!

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Re: трудовое право
« Ответ #1 : 27 Март 2012, 00:55:03 »
В данном случае имеет место существенное изменение условий труда.
Напишите жалобу в инспекцию по труду Вашего региона.
Дальнейшую консультацию можно предоставить после ознакомления с материалами.
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91

Екатерина

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 3
  • Карма: +0/-0
  • Юридический форум "Юстиция"
    • Просмотр профиля
Re: трудовое право
« Ответ #2 : 27 Март 2012, 17:09:50 »
Уважаемый Андрей!Подскажите,пожалуйста,где мне искать эту инспекцию по труду?Живу в Мариуполе.Заранее благодарю.

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Re: трудовое право
« Ответ #3 : 29 Март 2012, 13:03:30 »
Она находится в Донецке
Миру просп., 10, Донецьк, Донецька обл., 83015
Вот информация о их деятельности.
http://www.donoda.gov.ua/main/ua/1145.htm
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91

София

  • Гость
Как уволиться без отработки двух недель
« Ответ #4 : 01 Июль 2013, 12:35:19 »
Добрый день!
Мне очень нужна Ваша консультация!
Устроилась на лето работать в супермаркет Амстор кассиром, меня официально трудоустроили, я подписала договор.В договоре указывалось, что первые три месяца у меня испытательный срок.
я проработала 1 месяц и написала заявление на увольнение по собственному желанию.
Но меня не хотят просто так отпускать, а говорят отрабатывать ещё 2 недели.
Скажите могу ли я по закону уволиться без отработки?
« Последнее редактирование: 03 Июль 2013, 14:58:56 от Адвокат Верба »

Адвокат Верба

  • Администратор
  • Старожил
  • *****
  • Сообщений: 477
  • Карма: +0/-0
  • Адвокат в Днепропетровске www.averba.com.ua
    • Просмотр профиля
    • Юридическая консультация
Да, это возможно. Такие варианты предусмотрены действующим трудовым законодательством Украины.

Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.


Стаття 39. Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника

Строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті 23) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 цього Кодексу.

Спори про дострокове розірвання трудового договору вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.
« Последнее редактирование: 03 Июль 2013, 14:59:23 от Адвокат Верба »
Услуги адвоката         www.averba.com.ua
Юридический центр   www.urist.dp.ua

Страница Вконтакте   www.vk.com/a.verba
Skype a.verba

+38 (056) 767-57-90
+38 (056) 767-57-91

MaximGaky

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 19
  • Карма: +0/-1
  • Юридическая консультация
    • Просмотр профиля
трудовое право
« Ответ #6 : 28 Январь 2016, 11:51:47 »
Припинення строкового трудового договору відбувається в разі спливу строку договору, у разі його дострокового розірвання на вимогу однієї зі сторін та в інших випадках, передбачених статтею 36 КЗпП.

Сплив строку трудового договору не тягне за собою автоматичного звільнення працівника, тому роботодавець до закінчення цього строку повинен видати наказ про звільнення працівника. При цьому, заява працівника не вимагається. Наказ про звільнення може бути виданий в останній день дії строкового трудового договору або до цього із зазначенням дати звільнення, що обумовлена строком трудового договору. Але днем звільнення в будь-якому випадку повинен бути останній день роботи, як він визначений трудовим договором під ним тут розуміється також останній Підставою для звільнення працівника є п. 2 ст. 36 КЗпП.

Однак, як це передбачено ст. 184 КЗпП, звільнення у звязку з закінченням строку трудового договору вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років до шести років – ч. 6 ст. 179, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається тільки з обовязковим працевлаштуванням. При цьому, на період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Власник має право за своєю ініціативою достроково звільняти працівників, з якими укладено строкові трудові договори, за наявності підстав, передбачених статтями 40 і 41 КЗпП.